19. gadsimtā Līgatnē atradušies neskaitāmi tiltiņi pār Līgatnes upīti un daudzajiem papīrfabrikas kanāliem. Vairāki tiltiņi tika izmantoti kā pastaigu tiltiņi, pārejot pāri Līgatnes upei, varēja pastaigāties pa krāšņu parku un puķu dārzu.


NOSKATIES VIDEO PAR LĪGATNES DABAS TAKĀM:
Tiltiņš „Vilhelms” šķērso kanālu, kas Līgatnes upi savieno ar dīķi pilsētas centrā. Pie tiltiņa ierīkotas pastaigu takas pa kurām iespējams uzkāpt Rīgaskalnā, kā arī nokļūt līdz tiltiņam Eugen (Eižens). Pa šīm takām iespējams nokļūt arī līdz Rīgaskalna alām.



Jaunie tilti ir nozīmīgi tūrisma takas funkcionalitātei. Tie kalpos gājējiem, šķērsojot Līgatnes upes kanālu, Līgatnes upi un gravu, kas savieno Rīgas kalnu ar Ānfabrikas klintīm. Tiltiņi ir ne tikai nozīmīgi apskates objekti, kas papildina stāstu par Līgatnes papīrfabrikas inženiertehniskajiem sasniegumiem 19.-20. gadsimtu mijā, bet tie ir arī veidoti tā, lai iekļautos Līgatnes arhitektūrā.


Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēstures tūrisma taku apmeklētajiem atklāja 2011.gada pavasarī, projekta būvdarbi tiks noslēgti 2012.gada 31.maijā. Jaunizveidotajās takās iespējams doties diva veida organizētās grupās, Līgatnē sertificētu gidu pavadībā. Pirmajā maršrutā “Līgatnes papīrfabrikas strādnieku dzīvesveids”, kur tiek stāstīts par Līgatnes papīrfabriku un tās strādniekiem, dzīvojamām mājām un sabiedriskajām ēkām un “Līgatnes dabas loks” – maršruts, kurā apskatīt Līgatnes dabas pērles – Anfabrikas klintis, Lustūzi, Līgatnes 19 gadsimta inženieru sasniegumus – ūdensteces kanālu sistēmu ar mākslīgo ūdenskrātuvi un slūžu sistēmu, un atjaunotus vēsturiskos tiltiņus – “Vilhelmu” un “Eiženu” (“Eugen”).
NOSKATIES VIDEO PAR


Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs ir Valsts nozīmes aizsargājams pilsētbūvniecības piemineklis. Tas veidojies un attīstījies kopsolī ar Līgatnes papīrfabriku un 20. gadsimta sākumā bijis viens no modernākajiem strādnieku ciematiem Eiropā ar hierarhizētu dzīvojamo modeli un visaugstākajiem sociālajiem standartiem.