Vērenes uguns novērošanas tornis (3 foto+video)

www.skatkartes.lv – Nr. 2016 – Vērenes uguns novērošanas tornis (2018. gada novembris).

Torņa īpašnieks ir Latvijas Republikas Zemkopības ministrija un to apsaimnieko Valsts Meža dienests. Unikāls 33 metru augsts novērošanas tornis darbojas no 1974. gada vienīgais uguns novērošanas tornis Latvijā ar plēstu koka skaidu jeb lubiņu apdari. Ap to aug Latvijas lielākā gobu un vīksnu audze.

Unnguns novēošanas tornis 1977. gadā.

NOSKATIES VIDEO NO ŠĪS EKSPEDĪCIJAS:

www.skatkartes.lv – Nr. 2017 – Ozolu aleja blakus uguns novērošanas tornim (2018. gada novembris).

Savukārt Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzinīgi vērtē Valsts Meža dienesta darbības šī ugunsnovērošanas torņa saglabāšanā. “Tā patiešām ir unikāla būve, kas turklāt atrodas unikālā vietā Ogres upes ielejas dabas parka teritorijā. Mūsu novada ir daudz interesantu vietu – mums pašiem šo bagātību jāspēj novērtēt un jācenšas to citiem parādīt, iekļaujot šīs vietas, arī Vēreni, tūrisma un ceļotāju taku maršrutos,” uzsver E.Helmanis. 

www.skatkartes.lv – Nr. 2018 – Vērenes uguns novērošanas tornis (2018. gada novembris).

Vērene ir apdzīvota vieta Ogres novada Madlienas pagastā, 6,5 km no pagasta centra, 49 km no novada centra Ogres un 86 km no Rīgas. Apdzīvotā vieta veidojusies ap bijušās Vērenes muižas (Fehren) centru. Izaugusi padomju gados kā kolhoza “Darba karogs” (vēlāk — padomju saimniecības “Madliena” iecirknis) ciemats.