Kaņiera ezera niedrāja taka ziemā (2 foto + video)

Skatkartes Nr. 1338 – Kaņiera ezera niedrāja taka (2017. gada februāris).
Kolosāla vieta pastaigām ziemā! Tas nekas, ka putnus šobrīd nevar vērot tā vietā var slidot, nūjot vai staigāt starp niedrēm pa ledu, tēlojot resnas pīles.
https://www.daba.gov.lv
Kaņiera ezers ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Ķemeru nacionālajā parkā. Ezerā ir 14 salas, un te pavisam konstatētas 237 putnu sugas (kopā Latvijā ir reģistrētas 342 putnu sugas).

Ejot pa laipu iespējams iepazīt Kaņiera ezeru no neierasta skatupunkta – piekļūt tuvāk niedrāju labirintiem un kādu brīdi pat iet caur tiem. Niedrājus par savu mājvietu izvēlējušies lielākā daļa ezerā sastopamo putnu sugu, tādēļ, ejot pa laipu pavisam klusi un nemanāmi, varbūt kādu no putniem pamanīsi pavisam tuvu. Interesantu informāciju par Kaņiera ezeru, kā arī par visas apkārtnes vēsturi iespējams iegūt Lapmežciema muzejā, kas atrodas Lapmežciema centrā, pa ceļam uz laipu.

Taka nav piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslos. Takas garums 600m (~30min). Ziemā taka netiek tīrīta.

Niedrāju laipa atrodas blakus Kaņiera ezera putnu vērošanas tornim, kas ļauj palūkoties uz ezeru no augšas un iepazīt ezerā sastopamās putnu sugas. Informācijas stendi pie torņa sniedz informāciju par Kaņiera ezeru un tajā novērojamām putnu sugām.

Skatkartes Nr. 1339 – Kaņiera ezera niedrāja taka (2017. gada februāris).

Nokļūšana. Ar privāto transportu vai satiksmes autobusu starppilsētu maršrutos Rīga-Talsi, Rīga-Kolka, Rīga-Mazirbe (saraksti atrodami www.autoosta.lv) pa autoceļu P128 (Rīga-Talsi) jābrauc līdz Lapmežciemam. Ciemata centrā pie pagasta pārvaldes/kultūras nama ēkas jānogriežas pa Liepu ielu, sekojot norādei „Antiņciems 5”. Jādodas aptuveni 2.5 km uz priekšu (cauri ciematam, garām Kaņiera laivu bāzei) līdz lielai, no koka veidotai zīmei ar uzrakstu „Putnu vērošanas tornis” ceļa labajā malā. Ja braucat ar auto, tas jāatstāj šeit. Tālāk līdz takai nepilns puskilometrs pa Riekstu pussalā izveidoto gājēju/riteņbraucēju celiņu.