Kuldīgas Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīca (2 foto)

Kuldīgas Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīca

Skatkarte Nr. 1083

Wikipedia.org
Tā ir celta 1640. gadā pēc Polijas karaļa pieprasījuma, apstiprinot Hercogu Jēkabu par Kurzemes hercoga troņa mantinieku. Tā ir trīsjomu celtne ar vienkāršu ārējo arhitektūru, kas veidota itāļu renesanses ietekmē.

kurzemnieks.lv
Kuldīgas Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīcas pulkstenis jau gadu desmitiem rāda vienu laiku. Priesteris Andris Vasiļevskis stāsta, ka bēniņos stāvot ap desmit dažāda izmēra zobratu, lielākais vismaz 80 centimetru diametrā. Apjautātās draudzes locekles stāsta, ka Kuldīgā dzīvojot kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, bet jau tad pulkstenis esot melojis: „Tur jau nekā nav, tukša grabaža.” Pēdējā liecība, ka pulkstenis vēl darbojies, skatāma režisora Aivara Freimaņa 1966. gadā uzņemtajā dokumentālajā filmā Kuldīgas freskas.


„Man gaužām gribētos to iedarbināt. Tas ir mans tāls, tāls sapnis… Bet, ja Dievam labpatiksies mani šeit vēl aizturēt, varbūt arī šīs baznīcas pulkstenis sāks rādīt pareizu laiku. Tikai jāsaņem dūša, un arī pašas trakākās domas var materializēties,” priesteris ir optimisma pilns.

Kuldīgas Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīca

Skatkarte Nr. 1084

 PAR SKATKARTES PROJEKTU UN AUTORU: