Murjāņu vecā kamaniņu trase (4 foto+video)

Skatakrtes.lv – Nr. 1782 – Murjāņu sporta skolas vecā kamaniņu trase (2018. gada marts).

Pamesto Murjāņu sporta skolas kamaniņu trasi gribēju apmeklēt jau ļoti sen, kopš raidījumā TE pamanīju, ka tā vēl nav izpostīta. Devāmies turp mūsu Lojas upes pārgājiena ietvaros, biju patīkami pārsteigts, cik labi tā vēl ir saglabājusies. Noknipsēju pāris bildes interneta arhīvam un klusiņām devāmies prom. Aicinu arī nākotnes apmeklētājiem izturēties pret šo vietu ar cieņu un apbrīnu.

Skatakrtes.lv – Nr. 1783 – Murjāņu sporta skolas vecā kamaniņu trase (2018. gada marts).

Murjāņu sporta skolā kamaniņu nodaļa tiek atvērta 1977. gada 1. septembrī, pateicoties Rolandam Upatniekam. Rolands Upatnieks – latviešu kamaniņu braucējs un treneris (1932. – 1994.). 1974. gadā izcīnīja otro vietu PSRS Tautu spartakiādē, nākamajā gadā kļuva par PSRS vicečempionu.

VIDEO NO TRASES APSEKOŠANAS:

 

Jau pēc gada – 1978. viņa vadībā tiek uzbūvēta koka kamaniņu trase, lai sekmīgi varētu īstenot treniņu darbu. Sākotnēji viņa vadībā trenējas 20 audzēkņi, un jau astoņdesmito gadu sākumā kamaniņu nodaļā ir 45 audzēkņi un 7 treneri. Katru rudeni notiek audzēkņu nometnes Sibīrijas trasēs un arī panākumi neizpaliek.

Skatakrtes.lv – Nr. 1784 – Murjāņu sporta skolas vecā kamaniņu trase (2018. gada marts).

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas kamaniņu sporta tradīcijas tiek turpinātas, taču sports attīstās, strauji modernizējas gan pašas kamanas, gan trases (1986. gadā Siguldā tiek uzbūvēta moderna bobsleja un kamaniņu trase) un Murjāņu koka trase vairs netiek izmantota. Tagad tā nodota aizmirstībai, un tikai pateicoties nomaļajai atrašanās vietai, tā pagaidām nav vandāļu izpostīta.

Skatakrtes.lv – Nr. 1785 – Murjāņu sporta skolas vecā kamaniņu trase (2018. gada marts).


SEKO LĪDZI MŪSU PIEDZĪVOJUMIEM YOUTUBE: http://bit.ly/ErvinsYoutube