Meņģeles skatu tornis (10 foto + video)

www.skatkartes.lv – Nr. 2053 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).

Skatu tornis atrodas dabas parka “Ogres ieleja” teritorijā uz Meņģeles un Taurupes pagastu robežas. No torņa paveras skats uz abiem Ogres novada pagastiem, kā arī Ogres upes ieleju.

www.skatkartes.lv – Nr. 2054 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).
www.skatkartes.lv – Nr. 2055 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).

Skatu tornis izbūvēts tajā pašā vietā, kur 20. gadsimta 60. – 70. gados atradās ugunsdzēsēju tornis. Tā uzstādīšana saskan ar Dullā Daukas stāsta galveno jautājumu, kas ir aiz horizonta un vai zeme ir apaļa.

NOSKATIES VIDEO:

www.skatkartes.lv – Nr. 2056 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).
www.skatkartes.lv – Nr. 2057 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).
www.skatkartes.lv – Nr. 2058 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).

Dullais Dauka šajā projektā tiek akcentēts tādēl, ka Meņģeles pagastā dzimis un bērnības gaitas pavadījis stāsta par zinātkāro zēnu autors – rakstnieks Sudrabu Edžus un uz Taurupes un Meņģeles pagastu robežas Ogres upes senkrastā atrodas rakstnieka bērnības mājas “Zvaniņi“, pie kurām ozolu un bērzu birzī tautas dzejnieks Imants Ziedonis ar domubiedriem izveidoja Dullā Daukas taku ar īpašiem akmeņiem, uz viena no kuriem ir uzraksts “Dullais Dauka”.

www.skatkartes.lv – Nr. 2059 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).
www.skatkartes.lv – Nr. 2060 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).

Dabas parka Ogres ieleja dabas aizsardzības plānā izvirzīts ilgtermiņa mērķis – attīstīt tūrisma infrastruktūru, kas bāzēta uz ilgtspējīgu un saudzīgu vietējo dabas, kultūras, vēstures un cilvēkresursu izmantošanu, veicinot teritorijas apmeklētāju aktīvu darbošanos un izglītošanu ar vidi un dabas aizsardzību saistītos jautājumos. Ogres novada pašvaldība ir uzsākusi darbības, kas vērstas tieši uz šī mērķa sasniegšanu.

www.skatkartes.lv – Nr. 2061 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).

Pirmais lielais solis ir sperts, izbūvējot taku un skatu torni, no kura paveras burvīgi Vidzemes ainavas skati, un ikviens, ja vien to vēlēsies, no skatu torņa augstumiem varēs izjust Dullā Daukas vēlmi redzēt un uzzināt arvien vairāk, atklāt jaunus apvāršņus.

www.skatkartes.lv – Nr. 2062 – Meņģeles skatu tornis (2018. gada novembris).

ATBALSTI SKATKARTES – PASŪTI KRŪZĪTI