Engures ezera dabas parks (8 foto+video)

www.skatkartes.lv – Nr. 1937 – Engures ezera dabas parks (2018. gada jūlijs).

Engures ezera dabas parkā atrodas viena no mūsu ģimenes mīļākajām dabas takām. Lēnā pastaigā, sienāžu čīgāšanas pavadījumā var izbaudīt dabas mierīgo pusi, pavērot putnus kā arī savvaļas govju un zirgu ganības.

www.skatkartes.lv – Nr. 1930 – Engures ezera dabas parks (2018. gada jūlijs).

Latvijā orhidejas neaug tikai puķu podos — par to var pārliecināties, izstaigājot 3,5 garo Orhideju taku, kas sākas netālu no Engures Ornitoloģisko pētījumu centra. Tā līkumo cauri zāļainiem purviem un mitriem mežiem, un atklāj 22 no Latvijā sastopamajām 32 orhideju dzimtas sugām.

Engures ezers ir viena no vietām, kur Latvijas ornitoloģijas biedrība katru aprīli un oktobri rīko Putnu vērošanas dienas. Ne velti — te sastopamas retas un izzūdošas putnu sugas, piemēram, grieze, ūpis, mazais ormanītis, jūras ērglis, somzīlīte, baltais gārnis un citas.

www.skatkartes.lv – Nr. 1931 – Engures ezera dabas parks (2018. gada jūlijs).
www.skatkartes.lv – Nr. 1932 – Engures ezera dabas parks (2018. gada jūlijs).
www.skatkartes.lv – Nr. 1933 – Engures ezera dabas parks (2018. gada jūlijs).

Pamanāmākie dabas parka iemītnieki ir savvaļas dzīvnieki, kuri jau ir pieraduši pie apmeklētājiem un uzlūko tos ar interesi.

Pļavās pie ezera tiek ganītas gan Latvijas brūnās, gan Hailandes, Šarolē un Herefordas govis, kā arī poļu koniki — viena no Polijas zirgu šķirnēm. Koniki Eiropā dzīvoja līdz pat viduslaikiem, vēlāk šķirne tika iznīcināta, bet 20. gadsimtā atjaunota, tā atkal piemērojusies dzīvei brīvā dabā.

www.skatkartes.lv – Nr. 1935 – Engures ezera dabas parks (2018. gada jūlijs).
www.skatkartes.lv – Nr. 1934 – Engures ezera dabas parks (2018. gada jūlijs).
www.skatkartes.lv – Nr. 1936 – Engures ezera dabas parks (2018. gada jūlijs).