Dinaburgas pilsdrupas un pils makets

www.skatakartes.lv – Nr. 2100 – Dinaburgas pils makets (2019. gada jūlijs).

No Dinaburgas pilsdrupām daudz, kas pāri nav palicis. Tās vietā ir neliels pils makets ar skaistu skatu uz Daugavas lokiem. Pastaiga līdz maketam ved pa nelielu taku ar koka laipām.

www.skatakartes.lv – Nr. 2101 – Dinaburgas pils makets (2019. gada jūlijs).

Pēc lietuviešu karagājieniem pāri Daugavai un Dubnas kaujas Livonijas ordeņa mestrs Ernests no Raceburgas izplānoja jauna “Daugavas cietokšņa” (Dünaburg) celšanu pie latgaļu Naujenes pils. Dinaburgas pils celšanas gads nav precīzi zināms, bet pieņem, ka tas varējis notikt ap 1275. gadu, taču ne vēlāk par 1277. gadu. Lietuvas dižkunigaitis Traidens ar lielu karaspēku, četras nedēļas aplenca Dinaburgas pili, bet nespēja to ieņemt un nodedzināt. Tomēr 1281. gadā Lietuvas ķēniņš Traidenis iekaroja Jersikas pili un apmainīja to pret Livonijas ordenim piederošo Dinaburgas pili.

1313. gadā mestrs Gerhards fon Jorke atjaunoja Dinaburgas pili, bet 1396. gadā to atkal nopostīja lietuvieši.

1403. un 1418. gadā dižkunigaitis Vītauts Dižais atkārtoti nopostīja cietoksni. 1413. -1414. gada ziemā Dinaburgas pili (Dimmebourg) apmeklēja ceļojošs viduslaiku bruņinieks un diplomāts Žilbērs de Lanuā, kas tālāk devās uz Lietuvu. 1481. gada februārī Livonijas-Maskavijas kara laikā krievu karaspēks četras nedēļas ar ārkārtīgu nežēlību siroja Vidzemē un Latgalē.

www.skatakartes.lv – Nr. 2102 – Dinaburgas pils makets (2019. gada jūlijs).

Pēdējais Daugavpils komturs Georgs līdz 1559. gadā bija spiests atstāt Dinaburgas cietoksni, jo Livonijas ordenis ieķīlāja Daugavpili Lietuvas dižkunigaitim un Polijas karalim Sigismundam II Augustam.

www.skatakartes.lv – Nr. 2103 – Dinaburgas pils makets (2019. gada jūlijs).

1577. gadā Livonijas kara laikā Krievijas cars Ivans IV pilnībā sagrāva seno pili un tirdzniecības apmetni pie tās un nodibināja jaunu nocietinājumu — Dinaburgas skansti 19 km lejpus Dinaburgas pils. Pie bijušās Dinaburgas pils izveidojās Hofzumbergas (Hof zum Berg), vēlāk Hoftenbergas muiža.

ATBALSTI SKATKARTES – PASŪTI KRŪZĪTI VAI CEPURI